Uspar Tekstil
TARİHÇE

1970 yılında Kurucumuz İsmail USLU'nun İstanbul Sultanhamamda, iplik ve hambez ticaretiyle başlayan serüvenimiz, 1985'de Denizli Organize Sanayi Bölgesinde Uslu Tekstil A.Ş. firmasının kurulması ve 1986'da Open-End iplik tesisinin açılışıyla, sanayileşerek devam etmiştir.

Gelişen piyasa koşulları ile birlikte 1994 yılına gelindiğinde yine Denizli Organize Sanayi bölgesinde ikinci Open-End tesisini hizmete açmıştır. 1997 yılına gelindiğinde daha büyük hedeflere ulaşmak amacıyla, güçbirliği yapılarak Enver PARALI ailesi ile ortaklık kurulmuş ve iki ailenin birleşmesiyle USPAR TEKSTİL A.Ş.’ye dönüşen firmamız daha da güçlenerek atılımlarına devam etmiştir. 1999 yılında Entegresyon hedefiyle birlikte Dokuma yatırımı yapılarak katma değer yaratılmış ve 2000 yılında her iki iplik fabrikasında yenilemeler yapılmıştır.

2008 yılında Dokuma işletmemizde Airjet dokuma teknolojisi yatırımıyla Ev Tekstili ve Dış Giyim kumaşlar ile birlikte Teknik kumaş üretimine de başlanmış ve yine 2008 yılında Teknik Dokuma, Ev Tekstili ve Dış giyim kumaşlarında ihtiyaç duyulan kalitede iplik üretmek için Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesinde USPAR TEKSTİL'in 3. Open-End tesisi devreye alınarak 50 Ton/Gün kapasiteye ulaşılmıştır.

2008 ile 2011 yılları arasında Dokuma tesisimize ilaveler yapılarak kapasitesi artırılmış ve ISO-DIN normlarında tüm ölçümleri yapabilen modern bir laboratuvar kurulmuştur.

Kazandığımız ivme ile birlikte 2014 yılına geldiğimizde yine Afyonkarahisar şehrinin Dazkırı ilçesinde USPAR TEKSTİL'in 4. Open-End tesisi devreye alınmış ve aynı yıl Dokuma tesisimize ilave makineler alınarak 75 Ton/Gün İplik kapasitesine ve 600.000 metre/ay Hambez üretim kapasitesine ulaşılmıştır.

USPAR TEKSTİL A.Ş.Denizli Organize Sanayi Bölgesi ve Dazkırı Sanayi bölgesinde olmak üzere toplam 110.000 metrekare açık ve 45.000 metrekare kapalı alanıyla ve gelecekte yapacağı yeni yatırımları ile yeni pazarlara ulaşarak, Türkiye sanayisine güç katmaya devam edecektir.

Uspar Tekstil